نام کاربری کلمه عبور ثبت نام دریافت رمز عبور

این مجموعه با بیش از ۵۰ سال تجربه فعالیت در صنعت چاپ و بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در زمینه ارائه سفارشات چاپی رنگی در اندازه‌های کوچک و به عنوان یکی از بنیانگذاران ارائه سفارشات چاپی با خدمات مشترک در شرق کشور افتخار دارد با ...

امروز   چهارشنبه       ۱۴۰۳/۳/۹       ساعت:
صفحه اصلی > آرشیو مطالب راهنما > نکات مهم در سفارشات چاپی (ویژه همکاران) چاپ صفحه

نکات مهم در سفارشات چاپی (ویژه همکاران)


همکاران گرامـی لطفا قبل از ارائه سفارش چاپی خود موارد زیر را رعایت فرمائید:

1- اگر در نرم افزار فتوشاپ طراحی می کنید : فایل های خود را با پسوند TIFF  و فشردگی LZW ویا JPG با Quality Maximum در مد CMYK و  8Bit / channel  بدون Channel  و Path اضافه و با رزولیشن 300 Pixel / inch  و به صورت تک لایه ( گزینه Flatten Image ) ارسال نمایید.

2 -اگر در نرم افزار فری هند طراحی می کنید : فونتها را Convert  نموده و زمینه  Bitmap  را Embed نمایید.گزینه Over Print  را برای رنگ کردن حروف و کادر های دیگر مد نظر داشته باشید و از رنگهای اصلی استفاده نمایید. تا حد امکان از  Lens  و  Gradient  و همچنین رنگ های اثبات استفاده نکنید.

3- موارد خاص همچون داشتن قالب ، خدمات پس از چاپ و یا شرایط زمانی خاص همچون نمایشگاه ، سفر  و غیره را در زمان تحویل فایل یاد آور شوید.

4-چاپ رنگ های ( مشکی ، قهوه ایی ، زرشکی ، سرمه ای ، خاکستری و رنگهای تمپلات و ترکیبی ) در زینک اشتراکی به دلیل محدودیت های فنی به صورت مطلوب و یکنواخت نخواهد بود و دارای تضمین کیفیت نمی باشد.

5- ممکن است در نوبت های متفاوت چاپی بین سفارشات چاپ شده حداقل 10 تا 15 درصد اختلاف رنگ داشته باشد .

6 – مطالب ، آرم و هرگونه نشانه  یا عکس طرح خود را حداقل 5 میلیمتر داخل کادر اصلی قرار دهید .

7 – از پذیرفتن سفارشات لمینت با طراحی زمینه رنگ های تیره معذوریم . در صورت ارائه این نوع فایلها مسئولیت عدم کیفیت سفارش به عهده سفارش دهنده خواهد بود.

8 – در زمان تحویل فایل سفارشات دو رو ، پشت و روی سفارش را بررسی نمایید.

9- در سفارشات دورو ، در صورتی که رنگ های زمینه دو طرف سفارش دارای اختلاف رنگ زیاد باشد به عنوان مثال روی کارت سفید و پشت آن مشکی باشد احتمال لکه دار شدن و سیاه شدن سمت سفید وجود دارد.

10-بافت و ضخامت کاغذ،کاور لمینت و همچنین کیفیت چسبندگی لیبل ها در برندهای مختلف متفاوت است و خرید مجموعه بر اساس موجودی بازار می باشد لذا در هنگام سفارش این مهم را در نظر بگیرید.

11- در صورتی که سفارشات خود را با پیک ارسال می نمایید مشخصات خود ( اشتراک و تلفن ) و مشخصات سفارشات را بر روی برگه یادداشت نمایید.

12 – به دلیل چاپ سفارشات در زینک های اشتراکی حتی المقدور از طرح هایی با زمینه روشن استفاده نمایید در رنگ های تیره احتمال تفاوت رنگ و کیفیت پایین وجود دارد .

13 – لطفا پس از دریافت فاکتور ، موارد ذکر شده در فاکتور را با سفارشات خود تطبیق دهید و در صورت اختلاف آن را برطرف نمایید.

14- بدلیل طی مراحل مختلف برای انجام یک سفارش چاپی ( صفحه بندی ، لیتوگرافی ، خدمات پوشش ، صحافی و ...) ممکن است در زمان تحویل  آن شاهد تاخیر باشیم .

15 - تعداد سفارشات تحویلی برای سفارشات بدون خدمات پس از چاپ، با 3% الی 7% باطله یا کسری خواهد بود. برای سفارشات جلد کتاب ، جعبه و سفارشات تحویل به تعداد ، این مطلب را به خاطر داشته باشید .

16 – در طراحی کارت لمینت ابعاد طرح را 6*9 در نظر گرفته و مطالب ، آرم و هرگونه نشانه یا عکس را حداقل 6 میلیمتر داخل کادر اصلی قرار دهید .

17- به علت خطای احتمالی برش از کادرهای قرینه استفاده نکنید.(بعد از برش کادر شما وسط در وسط کار نخواهد بود).

18 – لطفا سفارشاتی که خدمات قالب داشته و یا نباید سایز آن کوچک شود را در هنگام تحویل فایل ها مشخص نمایید.

19 – برای سفارشات قالب دار ، حداقل 5 میلیمتر ( از زمینه طرح) برای فضای قالب در نظر بگیرید  ( طرح بزرگتر از فضای قالب باشد .

20 – برای سفارشاتی که خدمات قالب دارد 1 سانتی متر لب پنجه در نظر بگیرید .

21 – لطفا قالب سفارشات خود را هنگام دریافت سفارش تحویل بگیرید .

22 - به طور کلی مجموعه مسئولیتی در قبال خوانده شدن QR-Code نخواهد داشت.اما در صورت استفاده از آن فقط از رنگ مشکی ( k-100 ) استفاده نمایید.

23 – ابعاد سفارشات تحویلی و برچسب ( 2-  x  ) و ( 2 – y  ) میلی متر می باشد .

24 – ابعاد سفارشات تحویلی تراکت و سربرگ و سفارشات سایزی ( 5 –x ) و ( 5 – y  ) می باشد .

25 – سفارشات شما حداکثر به مدت 3 ماه در چاپخانه نگهداری می شوند .

26- لطفا تعداد سفارشات خود را در هنگام دریافت بررسی نمایید.

27 – مسئولیت ارسال سفارشات توسط پیک موتوری ، تاکسی و ... بر عهده سفارش دهنده می باشد.

28 - اولویت چاپ سفارشات شما همکاران گرامی بر اساس زمان دریافت فایل می باشد، با ارسال فایل خود از طریق اینترنت می توانید زمان آماده سازی سفارش چاپی خود را کاهش دهید.

29 - چاپ سفارشات با ابعاد a5 و بزرگتر در فرم های اشتراکی دارای ضمانت چاپ نمی باشد. در صورت نیاز از فرم های اختصاصی برای این سفارشات استفاده نمایید.

برای ارسال فایل های خود از طریق اینترنت به نکات ذیل توجه فرمائید:

- لطفا موارد1 و 2 ذکر شده در این قسمت را به دقت رعایت نمائید.

- مشخصات فایل خود را همچون نوع جنس، ابعاد، تعداد و خدمات را به صورت کاملا واضح و روشن مشخص نمائید.

- چاپ فایل های دریافتی فقط با تسویه حساب کامل و در صورت لزوم با ارائه مجوز های مربوطه مقدور می باشد.